Miltaş Beton Kartal Tesisi

Ziyaret
Şu an
Telefon
Tel:
0216 389 98 12
Adres:
Eski Taş Ocağı Mevkii Esentepe Mah. Muallim Sedat Bey Cad. Kartal Taş Ocağı No:6
Faks
Faks:
0(216) 389 36 48
İnternet Adresi
Kategori:
Hata Nedir?
Açıklama
E-mail Adresiniz
Telefon Numaranız
Güvenlik Sorusu 2'ye 2 daha eklenirse kaç yapar?
Miltaş Beton Kartal Tesisi Tanıtım

Miltaş Beton Kartal Tesisi firmamız İstanbul ili Kartal ilçesinde Hazır Beton alanında hizmet vermektedir.


HAZIR BETON HAZIR BİNA


Beton bildiğimiz üzere inşaatların yapı malzemelerinin başında gelmektedir. Fransızca kökenli bir kelime olan le beton kum çakıl ve benzeri maddelerin su ve çimento karışımı ile hazırlanılmaktadır. Hazır betonlar ise özel tesislerde teknolojik aletler kullanılarak üretilen beton demektir. Bu betonların karışımı olan malzemeler tesislerde bilgisayarla ayarlanması yapı inşaat alanına önemli bir kalite ve sağlamlık avantajı getirmektedir.


Hazır beton yapımında en önemli eleman olarak çimentodur denilebilir. Çimento diğer beton bileşenleri arasında tutucu ve bağlayıcılık işlevini görür. Çimento kil ve kalker bileşimlerin oluşur. Hazır betonların diğer bir yapı bileşeni ise sudur. Suyun temiz olması hazır beton yapımı açısından yeterli olmaktadır. Agrega ise yüzde 75’lik bölümünü oluşturur. Bunlar ince ve kaba agrega olmak üzere iki kısımdır. Ayrıca hazır betona başka kimyasal katkı ilaveleri de yapılmaktadır. Bu betonun sağlamlığını dayanıklılığını yalıtımını sağlaması açısından oldukça önemlidir. Bu kimyasallar; Priz geciktiriciler beton katılaşmasını uzun süreye yaymakta kullanılmaktadır. Priz hızlandırıcılar betonun katılaşmasını hızlandırırlar. Antifrizler ise suyun donmasını önlemek amacıyla kullanılır. Ayrıca diğer bazı katkılar da kullanılarak betonda istenilen verimlilik sağlanmaktadır.


Miltaş Beton Kartal Tesisi


Bu hazır beton üretimi temel malzemeleri betonyerlerde karıştırılarak üretim gerçekleştirilmiş olur. Beton karıştırıcılar sabit veya hareketli olabilmektedir. Karışım bilgisayar kontrolünde yapılmaktadır. Tabi bu da betonun kalitesi bakımından oldukça önemli bir avantaj sunmaktadır. Ayrıca çakıl ve kum kalitesi gibi etkenlerde hazır betonun kalitesini belirleyen unsurlardır. Beton karışımı elbette homojen olması gerekir. Betonun son aşaması sertleşme aşamasıdır. Bu aşama çimentonun su ile tepkimesinden oluşmaktadır. Bu aşamada nemli ortamın sağlanması önemlidir. Bunu sağlamak amacıyla beton yüzeyi nemli örtü veya su ile nemli tutulmaktadır. Sertleşmede suyun çok önemli bir rolü vardır.


Hazır beton fiyatları betonun çeşit ve özelliğine göre 96-136 TL aralığında değişebilmektedir. Betonun dayanıklı olması beklenir. Bunun için beton dış kimyasal ortamlardan etkilenmiyor olması lazımdır. Eğer bu etkilenme olursa beton niteliklerini kaybetmeye başlar. Özellikle çimento oranı iyi ayarlanmalı ve diğer elemanları birleştirme özelliği zamanla azalmamasına dikkat edilmelidir.


Miltaş Beton Kartal Tesisi firmamız ile ilgili detaylı bilgi ve siparişleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.


Miltaş Beton Kartal Tesisi Hakkındaki Yorum, Şikayet ve Görüşler
Şikayet ve Görüşler
Miltaş Beton Kartal Tesisi
Miltaş Beton Kartal Tesisi Haritadaki Yeri
Harita
Miltaş Beton Kartal Tesisi
Aşağıdaki haritayı kullanarak Miltaş Beton Kartal Tesisi nerede bulunduğunu görebilirsiniz. Yol tarifi için tıklayınız.

Miltaş Beton Kartal Tesisi nasıl gidilir? Yol tarifini alın.

Miltaş Beton Kartal Tesisi İletişim Formu