Onur Beton Esenyurt Demir Depo

Ziyaret
Şu an
Telefon
Tel:
0212 672 16 81
Adres:
Sanayi Mah. Atatürk Bulvarı Onur Sanayi Sitesi No:23/1
Faks
Faks:
0(212) 672 16 89
İnternet Adresi
Kategori:
Hata Nedir?
Açıklama
E-mail Adresiniz
Telefon Numaranız
Güvenlik Sorusu 2'ye 2 daha eklenirse kaç yapar?
Onur Beton Esenyurt Demir Depo Tanıtım

Onur Beton Esenyurt Demir Depo firmamız İstanbul ili Esenyurt ilçesinde Hazır Beton alanında hizmet vermektedir.


HAZIR BETON HAZIR BİNA


Beton bildiğimiz üzere inşaatların yapı malzemelerinin başında gelmektedir. Fransızca kökenli bir kelime olan le beton kum çakıl ve benzeri maddelerin su ve çimento karışımı ile hazırlanılmaktadır. Hazır betonlar ise özel tesislerde teknolojik aletler kullanılarak üretilen beton demektir. Bu betonların karışımı olan malzemeler tesislerde bilgisayarla ayarlanması yapı inşaat alanına önemli bir kalite ve sağlamlık avantajı getirmektedir.


Hazır beton yapımında en önemli eleman olarak çimentodur denilebilir. Çimento diğer beton bileşenleri arasında tutucu ve bağlayıcılık işlevini görür. Çimento kil ve kalker bileşimlerin oluşur. Hazır betonların diğer bir yapı bileşeni ise sudur. Suyun temiz olması hazır beton yapımı açısından yeterli olmaktadır. Agrega ise yüzde 75’lik bölümünü oluşturur. Bunlar ince ve kaba agrega olmak üzere iki kısımdır. Ayrıca hazır betona başka kimyasal katkı ilaveleri de yapılmaktadır. Bu betonun sağlamlığını dayanıklılığını yalıtımını sağlaması açısından oldukça önemlidir. Bu kimyasallar; Priz geciktiriciler beton katılaşmasını uzun süreye yaymakta kullanılmaktadır. Priz hızlandırıcılar betonun katılaşmasını hızlandırırlar. Antifrizler ise suyun donmasını önlemek amacıyla kullanılır. Ayrıca diğer bazı katkılar da kullanılarak betonda istenilen verimlilik sağlanmaktadır.


Onur Beton Esenyurt Demir Depo


Bu hazır beton üretimi temel malzemeleri betonyerlerde karıştırılarak üretim gerçekleştirilmiş olur. Beton karıştırıcılar sabit veya hareketli olabilmektedir. Karışım bilgisayar kontrolünde yapılmaktadır. Tabi bu da betonun kalitesi bakımından oldukça önemli bir avantaj sunmaktadır. Ayrıca çakıl ve kum kalitesi gibi etkenlerde hazır betonun kalitesini belirleyen unsurlardır. Beton karışımı elbette homojen olması gerekir. Betonun son aşaması sertleşme aşamasıdır. Bu aşama çimentonun su ile tepkimesinden oluşmaktadır. Bu aşamada nemli ortamın sağlanması önemlidir. Bunu sağlamak amacıyla beton yüzeyi nemli örtü veya su ile nemli tutulmaktadır. Sertleşmede suyun çok önemli bir rolü vardır.


Hazır beton fiyatları betonun çeşit ve özelliğine göre 96-136 TL aralığında değişebilmektedir. Betonun dayanıklı olması beklenir. Bunun için beton dış kimyasal ortamlardan etkilenmiyor olması lazımdır. Eğer bu etkilenme olursa beton niteliklerini kaybetmeye başlar. Özellikle çimento oranı iyi ayarlanmalı ve diğer elemanları birleştirme özelliği zamanla azalmamasına dikkat edilmelidir.


Onur Beton Esenyurt Demir Depo firmamız ile ilgili detaylı bilgi ve siparişleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.


Onur Beton Esenyurt Demir Depo Hakkındaki Yorum, Şikayet ve Görüşler
Şikayet ve Görüşler
Onur Beton Esenyurt Demir Depo
Onur Beton Esenyurt Demir Depo Haritadaki Yeri
Harita
Onur Beton Esenyurt Demir Depo
Aşağıdaki haritayı kullanarak Onur Beton Esenyurt Demir Depo nerede bulunduğunu görebilirsiniz. Yol tarifi için tıklayınız.

Onur Beton Esenyurt Demir Depo nasıl gidilir? Yol tarifini alın.

Onur Beton Esenyurt Demir Depo İletişim Formu