Ümit Paslanmaz

Ziyaret
Şu an
Telefon
Tel:
(0212) 547 19 01
Adres:
Demirciler Sitesi 3. Yol No:14
İnternet Adresi
Kategori:
Hata Nedir?
Açıklama
E-mail Adresiniz
Telefon Numaranız
Güvenlik Sorusu 2'ye 2 daha eklenirse kaç yapar?
Ümit Paslanmaz Tanıtım

Ümit Paslanmaz firmamız İstanbul ili Zeytinburnu ilçesinde Metal alanında hizmet vermektedir.


Çalışma Saatleri (Açılış - Kapanış Saatleri)
Pazartesi: 08:00 - 19:00
Salı: 08:00 - 19:00
Çarşamba: 08:00 - 19:00
Perşembe: 08:00 - 19:00
Cuma: 08:00 - 19:00
Cumartesi: 08:00 - 19:00
Pazar: KAPALI


PARLAK VE IŞIL IŞIL


Yaşamımızın her alanında kullanılan sert dayanıklı ve şekil alabilen maddelere kısaca metal denilmektedir. Metal küçük kristallerin birleşmesiyle oluşmaktadır. Bu nedenle pek çok alanda kullanımı tercih edilmektedir. Metalin iletken özelliğinden dolayı buna elektriksel özellik de denilebilir. Pek çok aletin yapımında kullanılır. Metalin bu iletken özelliği taşımasından dolayı pek çok elektrikli aleti kullanabilmekteyiz.


Metaller kendi içlerinde soy metal (altın gümüş platin vb) ve soy olmayan metaller(demir çinko alüminyum vb). Yarı metaller ise iyi bir metal özelliğine sahip değildirler. Bunlar hem metal hem de ametal özelliği taşımaktadırlar. Silisyumbor antimun arsenik vb elementler yarı metallerdir. Ametal daha çok bulunsa da periyodik cetvelde ki elementlerin çoğunluğu metaldir.


Ümit Paslanmaz


Metallerin özellikleri; metallerin tamamı (civa hariç)oda sıcaklığında katı haldedirler tüm metaller parlar yani ışığı yansıtmaktadırlar metal sert ya da yumuşak olabilmektedirler metal esnek özelliğe sahip olduğundan kolayca şekil alabilir elektrik ve ısıyı iletir (iletken yapıya sahiptir) metaller oksijen ile karşılaştığında paslanırlar (soy metaller hariç)  iki metal birbirleriyle bileşik yapmaz sadece eritilerek karıştırılabilirler metallerin büyük bir kısmına (sodyum magnezyum demir ve çinko gibi asitler etki eder ve bu etkileşim sonucunda tuz ve hidrojen açığa çıkar.


Buna karşılık metaller yapılarına göre birbirinden farklı özellik gösterebilmektedirler. Bu fiziksel yapı ve çeşitliliğe göre de kullanım alanları değişmektedir. Örnek vermek gerekirse gümüş fotoğraf filmlerinin temel unsurudur. Aynı zamanda pahalı olduğundan aksesuar ya da süs eşyası olarak da kullanılmaktadır. Buna karşılık titan hafif ve dayanıklı olma niteliklerinden dolayı genellikle uçak yapımında kullanılmaktadır.


Bileşim genel olarak bir ya da birden fazla elementin bir araya getirilerek yeni bir madde oluşturulmasına denilmektedir. İki metalin çeşitli oranlarda birleştirmesiyle yeni metaller el edilir. Bu işleme de kısaca metal bileşim denilmektedir.


Bu metal bileşimlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz. Demir’e  az miktarda karbon verilmesiyle çelik elde edilir. Ayrıca çelik ve krom belli oranlarda birleştirildiğinde paslanmaz çelik  yine bakır ve kalayın belli oranlarda birleşimi ile bronz (yani tunç) titan ve alüminyum bileşimi ile de alüminyum titan elde edilir.


Ümit Paslanmaz ile elde edilen bu bileşimler de kullanım alanı ve yerine göre farklılık göstermektedir.Örneğin; paslanmaz çelik başta ev eşyaları özellikle de çatal bıçak takımlarında kullanıldığı gibi sanayi tesislerinde motor ve makinalarda da kullanılmaktadır.


Ümit Paslanmaz Hakkındaki Yorum, Şikayet ve Görüşler
Şikayet ve Görüşler
Ümit Paslanmaz
Ümit Paslanmaz Haritadaki Yeri
Harita
Ümit Paslanmaz
Aşağıdaki haritayı kullanarak Ümit Paslanmaz nerede bulunduğunu görebilirsiniz. Yol tarifi için tıklayınız.

Ümit Paslanmaz nasıl gidilir? Yol tarifini alın.

Ümit Paslanmaz İletişim Formu